Diagnostyka

IMG_8844_c Dobra diagnostyka jest podstawą prawidłowego leczenia. W naszym gabinecie wykonujemy badania na sprzęcie wysokiej jakości.

Diagnostyka dostępna w naszych gabinetach

Dermatoskopia komputerowa
Powiększony 20 razy obraz znamiona skórnego. Program komputerowy analizuje kilkadziesiąt parametrów zmiany skórnej biorąc pod uwagę m.in. rozkład kolorów i nierówności powierzchni.
Wynik końcowy podawany jest w formie liczby lub barwnego wykresu co umożliwia postawienie precyzyjnej diagnozy i podjęcia decyzji czy analizowane znamię budzi niepokój onkologiczny i powinno być usunięte. Szczególnie jest to ważne w sytuacji występowania wielu znamion na skórze pacjenta i wybraniu do usunięcia znamion najbardziej podejrzanych.

USG
Aparat USG Philips ClearVue 550 rok produkcji 2014. Posiada głowicę do badania piersi, jamy brzusznej, naczyń (Doppler kolorowy) i serca. Zapewnia perfekcyjny obraz.

Biopsja narządowa z badaniem histopatologicznym lub cytologicznym
Wykonujemy biopsję cienkoigłową guzów piersi, tarczycy i powłok skórnych. W szczególnych sytuacjach biopsja wykonywana jest pod kontrolą aparatu USG. Pobrany z guza materiał oceniany jest przez doświadczonych lekarzy histopatologów. Czas oczekiwania na końcowy wynik badania nie przekracza 7 dni.

Cennik badań diagnostycznych:

  • USG: 50 – 100 zł
  • Badanie dermatoskopowe:  100 zł
  • Biopsja: 80 zł